Wypadek a odszkodowanie

Wypadek samochodowy a odszkodowanie z OC


W 2014 r. miało miejsce 34.970 wypadków samochodowych, w których zginęły 3.202 osoby, a 42.545 zostało rannych. Policji zgłoszono 348.028 kolizji drogowych. W 2014 roku do największej liczby wypadków drogowych doszło w lipcu 3.353, najmniej odnotowano w lutym 2.163. W roku poprzednim najwięcej wypadków miało miejsce również w lipcu – 3.646 wypadków samochodowych. Głównymi przyczynami kolizji samochodowych były: nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami będącymi w ruchu.

Wypadek samochodowy - odszkodowanie z OC

Wypadek samochodowy - odszkodowanie dla pasażera


Nie wszyscy o tym wiemy, ale większość z osób poszkodowanych w opisanych zdarzeniach drogowych ma prawo do ubiegania się o rekompensatę. Wypadek samochodowy – odszkodowanie z OC sprawcy zdarzenia może uzyskać każda osoba poszkodowana (pasażer, kierujący drugim pojazdem) za wyjątkiem samego sprawcy zdarzenia. W jaki sposób to zrobić? To akurat jest bardzo proste – musimy jedynie trzymać się kilku prostych zasad. Aby uzyskać po wypadku samochodowym odszkodowanie należy odpowiednio udokumentować szkodę. Czy to będzie szkoda materialna czyli zniszczenie przewożonego mienia czy też szkoda osobowa (uszkodzenia ciała), musimy dopełnić pewnych formalności. W przypadku uszkodzonego mienia najlepiej wykonać zdjęcia na miejscu zdarzenia, które będą stanowiły niepodważalny dowód w sprawie. Jeżeli doznamy obrażeń ciała należy bezwzględnie udać się do SORu w celu przebadania i opisania obrażeń. Jest to również bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ bardzo często po wypadku drogowym możemy pozostawać w stanie lekkiego szoku, niekiedy nie zdając sobie z tego sprawy – w związku z czym możemy mieć trudności z obiektywna oceną swojego stanu po zdarzeniu jak i oszacowaniem doznanych obrażeń. Do każdego wypadku samochodowego polecamy bezwzględnie wzywać policję. Dzięki obecności funkcjonariusza na miejscu zdarzenia wszystko zostanie należycie udokumentowane, w miarę możliwości ustalona też zostanie osoba ponosząca winę w zdarzeniu.

Wypadek samochodowy - odszkodowanie dla pasażera


Jeżeli chodzi o samo odszkodowanie po wypadku warto zastanowić się nad zleceniem sprawy profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. Uczestnictwo w procesie profesjonalnego podmiotu prawnego da nam szansę na równą walkę z Ubezpieczycielem i zabezpieczy nasze interesy w negocjacjach z nim. W razie potrzeby reprezentująca nas kancelaria złoży pozew i będzie walczyła o nasze racje także przed sądem!

Data dodania wypadek samochodowy

  1. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
  2. Nadal masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie?
  3. Chciałbyś uzyskać poradę i odpowiedzi na pytania związane z Twoją sytuacją?

Dlaczego warto powierzyć sprawę profesjonalistom?